KF “DEÇIQ” KRYESON NE TABELËN E LIGËS SË PARE TË MALIT TË ZI

Klubi Fudbollistik Deçiq nga Tuzi mundi OFK Titograd 3:0 dhe pas raundit të tetë mori kreyn e tabelës së Ligës së Parë të Malit të Zi. Deçiqi deri te fitorja e katërt në sezonë erdhi me golat e Kristjan Vulaj (65min) dhe Ilir Camaj (84 dhe 87min). Skuadra e Deçiq me këtë fitore ngjitet në vendin e parë në tabelë me një pikë më shumë se Buduqnost.

SHARE