Sallatë me vezë të ziera

Një sallatë e përsosur, që do të mund ta përdorni edhe për të lyer sanduicët.

Përbërësit

 • 4 vezë të ziera
 • 2 qepë të njoma
 • 1 rrënjë selinoje
 • 4 lugë gjelle majonez
 • 1 lugëz mustardë
 • magdanoz
 • kripë dhe piper i zi.

Udhëzimet

 1. Vezët qërojini dhe pritini në kubikë të vegjël.
 2. Qepën e selinon gjithashtu pritini imët e bashkojini me vezët.
 3. Shtoni majonezën, mustardën, kripën e piperin e bashkojini mirë të gjitha.
 4. Para përdorimit, sallatën ftoheni në frigorifer.
 5. Ju bëftë mirë.
SHARE