BMW planifikon shitjen direkte të makinave të saj

Blerësit e BMW duhet të jenë në gjendje të porosisin një makinë direkt nga prodhuesi në të ardhmen pa pasur nevojë të përfshijnë një tregtar makinash, tha shefi i financës së saj për Muenchner Merkur.

“Ne duam t’u japim klientëve mundësinë të porosisin direkt nga ne”, tha Nicolas Peter në një intervistë të botuar të enjten.

Struktura e re do të aplikonte për modelin Mini nga viti 2024 dhe për modelet BMW nga viti 2026. BMW ishte në “bisedime konstruktive” me rrjetin e saj të tregtarëve të makinave, tha ai. /Telegrafi/

SHARE