Fjolla Morina reagon pas raportimeve se është arrestuar

Sot (e mërkurë) kanë qarkulluar një sërë lajmesh për arrestimin e këngëtares Fjolla Morina.

Avokati i saj, Fanol Krasniqi, në një prononcim për Telegrafin tha se ishte ndaluar nga policia pasi figuron që ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli.

Krasniqi tutje sqaroi se artistja u lirua menjëherë dhe se nuk kishte të bënte me një arrestim të 36-vjeçares.

Fjolla Morina (Foto: Instagram)

Këtë e ka konfirmuar edhe vet Fjolla në një reagim të bërë në rrjete sociale, ku shfaqet në lokalin e saj.Lexo po ashtu:Fjolla Morina shoqërohet në polici, avokati i saj konfirmon se është liruar

“Të dyqani jam”, ka shkruar ajo.

Fjolla Morina (Foto: Instagram)

Morina duhet theksuar se u shpall në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli, meqenëse mbi të rëndon akuza për trafikim të armëve dhe municionit në Shqipëri.

Ajo gjithashtu u shpall në kërkim më 21 prill 2021, një muaj pasi gjykata e Kukësit e dënoi me 6 vite burgim për “trafik të armëve dhe municionit”. /Telegrafi/

SHARE