Shkon në 41 numri i viktimave nga tërmeti

Është rritur frikshëm bilanci tragjik i tërmetit të fuqishëm që tronditi vendin në orën 03:54 të mëngjesit të së martës.

Është konfirmuar viktima e 41 si pasojë e tërmetit të së martës.

Autoritetet po nxjerrin nga rrënojat disa të mbijetuar, ndërsa po përpiqen të komunikojnë me personat që ndodhen nën rrënoja në Thumanë.

Duke qenë se mbrëmjen e kaluar ka pasur reshje të shiut, në disa vende janë të detyruar që të lëshojn tendat e tyre dhe të strehohen në ndonjë vend tjetër.

 

SHARE