EMINA ÇUNMULAJ ANËTARE E JURISË SË “MISS USA 2023”

Modelja nga Malësia me famë botërore, Emina Çunmulaj, do të jetë pjesë e kompeticionit të bukurisë në Amerikë “Miss USA 2023” si anëtare e jurisë.

Kështu kanë njoftuar faqja zyrtare e “Miss USA 2023” në llogarinë e tyre në Instagram. Në përshkrimin e karrierës së saj, faqja kanë përmendur vetëm disa nga sukseset e modeles shqiptare.

Vihet re se ajo ka bashkëpunuar me ikona të modës si Jean Paul Gaultier, Karl Lagerfeld…, dhe ka zbukuruar kopertina të shumta në Amerikë, dhe jo vetëm…

Më poshtë postimi i plot i “Miss USA 2023”:

Na ndihmoni të mirëpresim modelen, filantropisten dhe sipërmarrësen Emina Çunmulaj Nazarian në panelin e jurisë të Miss USA 2023.
Emina Cunmulaj-Nazarian, një supermodele e arrirë shqiptaro-amerikane, katapultoi famë në moshën 15-vjeçare duke fituar Elite Model Look Jugosllavi në vitin 2001. Ajo bashkëpunoi me ikona të modës si Jean Paul Gaultier, Karl Lagerfeld dhe Dolce & Gabbana, duke zbukuruar kopertinat e Vogue, Marie Claire, dhe më shumë. Që nga viti 2019, Emina ka qenë një figurë e spikatur në Harvard dhe në Universitetin e Miçiganit, duke dhënë leksione për filantropinë. Ajo themeloi Fondacionin Emina’s Hand, shërben si COO dhe anëtare e bordit në Fondacionin Fundjavë Ndryshe, mbështet edukimin përmes Fondacionit Nazarian Family, mban një vend në bord në Fondacionin Shëndetësor Baptist, duke promovuar me pasion filantropinë dhe mirëqenien e komunitetit.

SHARE