RRITET NUMRI I TË INFEKTUARVE, BRENDA NJË DITE 65 RASTE TË REJA

Në 24 orët e fundit, 65 raste të reja të infektimit me virusin korona janë regjistruar në Malin e Zi dhe nuk ka pasur vdekje, njoftoi Instituti i Shëndetit Publik (ISHP). Siç thanë ata, 1,861 mostra u analizuan për koronavirusin e ri. Raste të reja janë regjistruar në: Budva 20, Podgoricë 13, Kotorr 7, Tivar 6, Herceg Novi 5, Cetijë 4, Nikshiq 3, Tivat 3, Tuz 2, Berane dhe Bijello Pole nga 1. Deri në orën 15:00, u raportua shërimi i 25 pacientëve. Numri i përgjithshëm i rasteve aktive me Covid-19 në Mal të Zi është 421.

SHARE