Zyrtare: Ballkani blindon dy yjet e skuadrës, Gripshi e Korenica i mbesin besnik kampionit edhe për tri vite

Ballkani është shpallur për herë të parë në histori të klubit kampion i Kosovës.

Skuadra nga Suhareka ka fituar titullin e kampionit dhe qysh tani ka nisur t’i blindojë yjet e skuadrës.

‘Xhebrailat’ kanë blinduar dy mesfushorët e tyre më të mirë Nazmi Gripshin dhe Meriton Korenicën me kontrata afatgjate.

Dyshja e mesfushës, Gripshi e Korenica kanë vazhduar kontratat e tyre me Ballkanin deri në verën e vitit 2025.

Ka qenë klubi suharekas që ka njoftuar për rinovimet e kontratave me dy yjet e skuadrës.

Njoftimi i plotë nga klubi:

Të dashur tifozë ????????̈? ????? ??????? ??? ??????? ???????? i ??̈???????̈ ?????? ?? ????????? ???? ??̈? ?????. Klubi ynë i dëshiron shumë suksese me fanellën portokalli. Së bashku marshojmë drejt shumë sukseseve tjera. Na priftë e mbara Suharekë. /Telegrafi/

SHARE