Drenica dhe Llapi kanë nevojë të madhe për pikë, formacionet zyrtare

Drenica është nikoqire e Llapit në kuadër të xhiros së 33-të në BKT Superligën e Kosovës.

Është një ndeshje ku dy skuadrat kanë nevojë të madhe për pikë, por për objektiva krejtësisht të kundërta pasi vendasit luftojnë për t’iu shmangur barazhit derisa Llapi për pozitën e dytë.

Drenica në këtë sfidë vije pas një serie prej tri ndeshjeve pa humbje ku kanë marrë dy barazime e një fitore, derisa Llapi në pesë takimet e fundit ka katër fitore e një barazim.

Do të jetë një ndeshje jashtëzakonisht interesante pasi nevoja për pikë është e madhe nga të dyja skuadrat.

Formacionet zyrtare:

Drenica: pas pak…

Llapi: Avdyli, Prenci, Jashari, Emini, Peposhi, Krasniqi, Ramadani, Ahmeti, Fazliu, Maliqi, Sadriu.

/Telegrafi/

SHARE