Mish toni në mënyrën mediterane me domate dhe ullinj

Aromë joshëse dhe proteina lehtë të tretshme të peshkut janë ideale për ditë të ngrohta…

Përbërësit:

– 250 mish toni,
– 1 dl verë të bardhë,
– 0.5 dl vaj ulliri,
– disa pika lëng limoni,
– pak rozmarinë të freskët të grirë,
– gjysmë luge të vogël majdanoz të grirë imët,
– pak rigon të thatë,
– pak kripë,
– piper të gjelbër,
– një grusht domate të vogla të prera përgjysmë apo në katër pjesë,
– një lugë ullinj të zinj të prerë.

Përgatitja:

Më parë duhet bërë marinadën: të përzihet vaji, vera e bardhë dhe lëngu i limonit dhe, kur tretjen ta përzieni, në të shtoni erëzat.

Filetën e tonit qiteni që të marinohet rreth një deri në një orë e gjysmë, në mënyrë që peshku t’i marrë të gjitha aromat.

Ju bëftë mirë

/Telegrafi/

SHARE